دکوراسیون ساختمان اداری

دکوراسیون داخلی اگر خلاقانه توسط فردی کاربلد طراحی گردد، موجب پیشرفت اداره و کسب و کار می شود. از نظر شما چه نوع دکوراسیونی عالی و ایده آل است؟ آیا دکوراسیون داخلی مسکونی با دکوراسیون داخلی تجاری متفاوت است؟ در این مطلب قصد داریم به طور کامل در مورد دکوراسیون داخلی صحبت کنیم. پس اگر قصد طراحی دکوراسیون داخلی ملک اداری خود را دارید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

دکوراسیون اداری مناسب چه دکوراسیونی است؟

دکوراسیون ساختمان اداری، زمانی می تواند فضای فوق العاده و نشاط آور ایجاد کند که هم کاربردی طراحی گردد و هم امکان استفاده بهینه از فضا را ایجاد کند. چنانچه دکوراسیون داخلی تجریش یا دکوراسیون داخلی منطقه 1 به طور اصولی بر اساس نیاز کارمندان طراحی گردد، کارمندان با ذوق و علاقه بیشتری به کار می پردازند و عملکرد بهتری خواهند داشت. پس علاوه بر زیبایی ظاهری، به دنبال استفاده ی بهینه از فضای اداره نیز باشید.

طراحی داخلی اداره
طراحی داخلی مدرن اداره باوند دکور

دکوراسیون اداری مدرن(مزایا،معایب و تفاوت‌ها)

برای طراحی دکوراسیون ساختمان اداری، سبک مدرن را می پسندید؟پس این بخش را حتما مطالعه کنید. در طراحی دکوراسیون اداری مدرن جزئیات مثل انتخاب اکسسوری، نحوه چیدمان مبلمان و نحوه نورپردازی اهمیت پیدا می کند. همه چیز باید ساده ولی شیک به نظر برسد. در طراحی دکور کلاسیک همه چیز پر زرق و برق انتخاب می شود. نورپردازی های خاص و رنگ های سلطنتی مثل رنگ طلایی برای دکور داخلی اداره مناسب و لوکس تلقی می شود. در صورتی که امروزه تمام وسایل اداره ساده بدون هیچ پیچیدگی خاص انتخاب می شوند. همه ما می دانیم که افراد پس از منزل به آرامش محل کار نیازمندند. پس اگر کارفرما هستید باید طبق اصول ساده گرایی لوازم اصلی را با ظاهری شیک تهیه کنید. در وهله اول باید فضای داخلی بررسی گردد، اندازه تمام لوازم تخمین زده شود و مطابق با نتیجه بدست آمده لوازم ضروری اداره تهیه گردد.

مزیت های دکوراسیون اداری مدرن

طبق تحقیقات بدست آمده کارمندان در دکور داخلی مدرن احساس آرامش و رضایتمندی بیشتری دارند. اگر بخواهیم به چند مورد از مزیت های دکوراسیون اداری مدرن اشاره کنیم؛ می توانیم موارد زیر را نام ببریم.

  • استفاده از میز اداری منعطف به رنگ خنثی که هر فضایی را شیک و منحصر به فرد می کند. مخصوصاً اینکه در هر فضای بزرگ و کوچکی جای داده می شود.
  • استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و تسریع در امور اداری که هم موجب عملکرد بهتر کارمندان شده و هم فضای محیط را شیک می سازد.
  • ایجاد محیطی شاد و کارآمد که هر کارمندی را به انجام وظایف بر سر شوق می آورد.

معایب دکوراسیون ساختمان مدرن

  • شاید استفاده از رنگ های خنثی یکی از معایب دکوراسیون مدرن و شیک امروزی باشد که البته با استفاده از رنگ های جذاب می توانید باز هم صمیمیت قبل را در محیط ایجاد کنید.
  • بازسازی فضای قدیمی به ساختمان اداری مدرن به هزینه زیادی نیاز دارد.
طراحی مدرن اداره و شرکت
طراحی مدرن اداره و شرکت‌ها باوند دکور

دکوراسیون اداری فضای کوچک و بزرگ

  • طراحی دکوراسیون ساختمان اداری کوچک نسبت به ساختمان بزرگ چالش برانگیز تر است. ولی اگر فضای داخلی اداره ی شما کوچک است، اصلاً نگران نباشید، با ایده های مناسب، می توانید از تمام نقاط فضای کوچک بهره مند شوید. به طوری که هم شیک به نظر برسد هم برای کارمندان کاربردی باشد. استفاده از رنگ های روشن مثل رنگ کرم، رنگ بژ و رنگ سفید یکی از مهمترین نکات در طراحی دکور در فضای کوچک است. رنگ های خنثی و روشن استفاده کنید تا فضای اداره دلباز و تمیز دیده شود. استفاده از رنگ های آبی و سبز پاستلی نیز در فضای کوچک توصیه می شود؛ چرا که هم خوشگلند هم آرامش خاصی در فضا پدید می آورند. البته از رنگ های متنوع استفاده نکنید چرا که فضا را شلخته و درهم نشان می دهد. به یک طرح رنگی ساده پایبند باشید و از الگوهای عجیب کمتر استفاده کنید. سادگی به ایجاد ظاهری منسجم و کارآمد کمک می کند.

    برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان اداری به سراغ مینیمالیسم بروید. طراحی مینیمالیستی می تواند معجزه ای شگفت آور ایجاد کند. فقط مبلمان و لوازم ضروری یک فضای کاری را بخرید. مینیمالیسم بر سادگی و استفاده از عناصر ضروری تاکید دارد. این سبک برای طراحی اداره های کوچک مناسب است؛ زیرا می تواند به ایجاد حس وسعت و آرامش در محیطی شلوغ کمک کند. از مبلمان چندمنظوره برای فضای اداری کوچک استفاده کنید. مبلمانی که هم امکان نشستن و استراحت کردن روی آن وجود داشته باشد هم اینکه مکانی برای ذخیره پوشه ها در خود داشته باشد.

برای طراحی دکوراسیون اداری اجازه دهید نور طبیعی وارد فضای اداره شود. اینکار را می توانید با ایجاد پنجره های بزرگ و یا نورپردازی صحیح انجام دهید. نور طبیعی علاوه بر اینکه نیاز کارمندان را به نور مصنوعی کم می کند موجب افزایش انرژی در کارمندان می شود.

طراحی مدرن اداره و شرکت های بزرگ و کوچک
طراحی مدرن اداره و شرکت های بزرگ و کوچک

بهترین ایده طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون ساختمان اداری در عصر جدید با تغییرات شگرفی روبرو شد. امروزه دیگر خبری از رنگ های خنثی و پارتیشن های فراوان نیست. کارفرمایان و مدیرهای مجموعه ها متوجه شده اند که برخی از طراحی دکور قدیمی (کلاسیک) بیش از آنکه مفید باشند، ضرر دارند. ایجاد اتاق های کوچک برای هر کارمند شاید به حفظ حریم خصوصی کارمند کمک کند ولی افراد را از هم دور می کند. در نتیجه پارتیشن های فراوان عملکرد ضعیف کارمندان دیده شده است. به همین دلیل امروزه برترین پروژه های تجاری و مسکونی برای طراحی دکور داخلی از روش های مدرن استفاده می کنند.

بهترین طراحان دکوراسیون ساختمان اداری بر این باورند که فضای اداری مدرن باید پویا باشد نه خفه کننده. در واقع کارکنان اداره تمایلی به محبوس شدن در چهاردیواری ندارند. آنها می خواهند در محیطی شاد با دیگر کارکنان مشارکت داشته باشند و دیده شوند. می خواهند درخواستشان دیده شود و مورد توجه قرار بگیرد. برای اجرای بهترین طراحی دکوراسیون ساختمان اداری بهتر است در ابتدا با یک متخصص در زمینه طراحی داخلی مشورت کنید.

بازسازی دکوراسیون ساختمان اداری در ابتدا ممکن است خیلی دشوار به نظر برسد. ولی زمانی که با یک طراح حرفه ای در این زمینه صحبت می کنید، متوجه می شوید چه ایده ها و نگرش های زیبا و بهینه ای وجود دارد. به نحوی که بتوانید فضای اداری مدرن و پیشرفته طراحی کنید. کافی است اولولیت های خود را با مشاور در میان بگذارید.

طراحی داخلی ساختمان های اداری
طراحی داخلی ساختمان های اداری باوند دکور

نتیجه گیری

در طراحی دکوراسیون ساختمان اداری انتخاب نور مناسب یکی از بااهمیت ترین موضوعات است. مخصوصا اگر فضای اداره کوچک باشد، انتخاب نور مناسب روی عملکرد کارمندان و پیشرفت اداره تاثیر مستقیم دارد. در انتخاب نور باید چند فاکتور را مد نظر قرار دهید. اول اینکه حداقل مقداری نور طبیعی وارد فضا شود. دوم اینکه نور انتخابی شما از ایجاد خستگی روی چشم ها جلوگیری کند. استفاده از فضای دیوار یکی از بهترین راهکارها برای استفاده بهینه از فضای اداری است. می توانید قفسه های مورد نیاز برای قرارگیری پوشه ها را روی دیوار تنظیم کنید.

فضای دکوراسیون ساختمان اداری باید به نحوی طراحی گردد که جلسات یا کنفرانس ها فضای مخصوص داشته باشند تا کارمندان با تمرکز بتوانند در مورد مسائل مختلف اداره صحبت کنند. توجه داشته باشید که نحوه طراحی دکور اداره باید بر هدف اداره و موضوع فعالیت آن مطابقت داشته باشد. موضوع فعالیت اداره روی انتخاب رنگ لوازم نیز موثر است. سعی کنید با هزینه ای مقرون به صرفه با استفاده از نور طبیعی فضایی شیک و مدرن در محل کار ایجاد کنید.

به آخرین بلاگ های ما حتما سر بزنید

تعویض کابینت در بازسازی

تعویض کابینت در بازسازی خانه اگر کابینت‌هایتان قدیمی، فرسوده یا نامناسب با سلیقه‌تان شده‌اند، وقت آن رسیده که با تعویض...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *